Today i will teach compare prices.For example i want buy this ipad that cost 400$ and 30 dollars per month but this other one cost 500$ and 20 dollars per week lets break this all down. so this ipad cost 500 and 20 per week in year that would be 365 times 20 is 7300 in one year lets look at the next one. so it cost 400 30x365 is 10050 dollars i would say 400 dollar one is best buy and you saved little money which is good. Compare prices helps with saveing. was my Article helpful? if so leave comment if you need help with money or if you want me write about sucess skills.

--

--